Szczycieńscy lekkoatleci wywalczyli trzy medale podczas Młodzieżowych Mistrzostw Makroregionu w Warszawie. Po złoto sięgnął Paweł Regin.

Na medal w stolicy

W konkursie pchnięcia kulą juniorów starszych nie miał sobie równych Paweł Regin. Wynik 17,74 m (6 kg) dał mu pierwsze miejsce. Bardzo dobrze w kategorii juniorów młodszych spisał się Bartłomiej Piazdecki. Młody szczytnianin, który ma udaną wiosnę, zajął 2. miejsce w pchnięciu kulą (17,48 m, 5 kg) i trzecie w rzucie dyskiem (49,74). Zawodnik Gwardii w obu konkurencjach bił rekordy życiowe. Trener Ireneusz Bukowiecki jest zadowolony zwłaszcza z występu w kuli. - Uzyskał wynik tylko o dwa centymetry gorszy od pierwszej klasy mistrzowskiej – cieszy się szczycieński szkoleniowiec.

Bardziej utytułowany od Bartka Andrzej Regin w konkursie pchnięcia kulą był trzeci (16,83). Nieźle spisał się także Sebastian Łukszo (5. miejsce w kuli, 16,21).

***

Niedawny klubowy kolega szczycieńskich miotaczy Igor Bogusz w niedzielę 6 czerwca wystąpił w w Bydgoszczy w Enea Cup. W biegu na 400 m ppł, rywalizując z czołowymi polskimi zawodnikami, zajął 5. miejsce. Poprawił przy okazji swój rekord życiowy (52,55). Tydzień wcześniej w Krakowie Bogusz pokonał ten dystans w 52,92, co było wówczas najlepszym jego osiągnięciem.