Piszę do Państwa, ponieważ sytuacja zbliża się do stanu krytycznego.
Przed tygodniem opublikowaliśmy artykuł dotyczący grubiańskiego zachowania jednego z lekarzy chirurgów szczycieńskiego szpitala. Po jego lekturze swoimi przykrymi przeżyciami z pobytu w szczycieńskiej placówce zdecydowała się podzielić inna pacjentka.
Uczestnicząc w uroczystości z okazji jubileuszu 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczytnie, zastanawiałem się, czy jest to akademia ku czci jej obecnej dyrektor.
W niedzielę 12 listopada po godz.22.00 odwiedziłam wraz z gorączkującym 8-miesięcznym synem nocną opiekę medyczną w naszym szpitalu.
Już kolejny rok z rzędu przycmentarny parking przy ul. Reja, po opadach deszczu, zamienia się w bajoro.
Już za rok w sąsiadującym z powiatem szczycieńskim Biskupcu powstanie fabryka płyt wiórowych. Inwestycja szacowana na 1 mld zł ma być największą w regionie i jedną z największych w Polsce. W ubiegłą środę dokonano symbolicznego wbicia pierwszej łopaty.
Z niepokojem obserwuję, jak z roku na rok coraz bardziej rozpowszechniane jest pogańskie święto „Halloween”.
W ubiegłym tygodniu napisał do nas czytelnik, Krzysztof Pawłowicz, przesyłając kopię maila, którego wysłał do prezesa spółki Bus – Kom.
W poniedziałek przy garażach, w pobliżu wjazdu od ulicy Leyka w kierunku rynku, znaleziono kluczyki do samochodu. Do odebrania w redakcji.
18 maja 2017 roku mija 130. rocznica urodzin niemieckiego pisarza i poety Ernesta Wiecherta (1887-1950).
W nr 16 „Kurka Mazurskiego” przeczytałem tekst o bulwersującym nie tylko mnie pomyśle przeniesienia szczycieńskiego Muzeum Mazurskiego do dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy. Przeczytałem go dwukrotnie, ponieważ nie wierzyłem, że można wpaść na taki pomysł, używając przy tym „światowej argumentacji”.
Droga Redakcjo!
Z uwagą zapoznałem się z treścią artykułu „Były wójt ma dość życia w swojej gminie” i powiązanej z nim rozmowy z Komendantem Powiatowym Policji. Ponieważ przez 7 lat nadzorowałem służbę milicji w tutejszym Rejonowym Urzędzie Spraw Wewnętrznych w latach 80., uważam, że mam moralne prawo wypowiadać się w poruszonych tam sprawach, szczególnie gdy idzie o policję.
W związku z ukazaniem się na łamach „Kurka Mazurskiego nr 4 (1159) z dnia 25 stycznia 2017 r. artykułu „Lekceważą zjadliwy wirus” koniecznym staje się – odniesienie do stanowiska Pana Zygmunta Rząpa – sołtysa wsi Olszyny w związku z Jego wypowiedzią – dotyczącą działań związanych z realizacją zadań nałożonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w rozporządzeniu z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.
Towarzystwo Miłośników Połomu kolejny raz, ale już ostatni prosi Pana o interwencję w sprawie niszczenia zasobów przyrody na Półwyspie Połomskim będącym obszarem Natura 2000 i terenem Mazurskiego Parku Krajobrazowego.
Zbliża się 2. rocznica śmierci Zygmunta Grynowieckiego, porucznika WP w stanie spoczynku. Odszedł 9 lipca 2014 roku.
W poprzednim numerze „Kurka” w artykule „Auto – zawalidroga” zamieściliśmy stanowisko policji w sprawie postępowania z pozostającymi długotrwale na drodze samochodami.
W imieniu wszystkich studentów cywilnych, zamieszkałych w Domu Studenckim na ul. Chrobrego 12, chciałbym wyrazić głębokie ubolewanie z powodu niesprawiedliwego opisu zachowania studentów, jakie zostało przedstawione w nr 15 „Kurka Mazurskiego”, w artykule „Rozrywkowi studenci”.
Oto w naszej przepięknej, mazurskiej metropolii mamy trasę szybkiego ruchu. Z pewnością nie wszyscy szczytnianie wiedzą, że biegnie ona od ronda na ul. 1 Maja do samego kościoła parafialnego, mijając po drodze m.in. zabytkową chatę mazurską, przedszkole dla maluchów, liczne domostwa, przychodnię rehabilitacyjną, prokuraturę rejonową i zespół szkół zawodowych …
Droga Redakcjo!
Z przykrością czytam niechlubne recenzje o szczytnowskiej policji, ponieważ kiedyś w niej służyłem. Otóż pamiętam jak w latach 90. „nowa” władza w policji olsztyńskiej zaczęła preferować policję bez posterunków. Odchodząc ze służby w Szczytnie przestrzegałem o zgubnej polityce likwidacji posterunków gminnych. Argumentowałem to następująco:
O tym, że pochodzący ze Szczytna artysta malarz Krzysztof Filip Kokoryn wchodzi coraz śmielej do elity malarskiej malarzy polskich i na salony sztuki w kraju i poza granicami, nie trzeba nikogo przekonywać.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.