Karatecy ze Szczytna znów dali o sobie znać. Podczas I Otwartych Mistrzostw Gdańska w Kyokushin Karate Dzieci i Młodzieży w Kata dobry występ zanotował "narybek" z SKKK.

Młodzi też potrafią

Impreza odbyła się 26 kwietnia. Data jej przeprowadzenia zbiegła się z 9. rocznicą śmierci twórcy kyokushin karate Sosei Masutatsu Oyamy. W mistrzostwach wystartowało ponad 100 zawodników i zawodniczek z 8 ośrodków.

Najlepiej ze skromnej ekipy szczycieńskiej spisał się młodzik Adrian Staszewski, który zajął 2. miejsce. Ustąpił tylko Pawłowi Elszynowi z Solca Kujawskiego.

- Adrian przegrał z mistrzem Polski, zawodnikiem, który "kosi" wszystko na podobnych imprezach - powiedział trener Dariusz Hrynowiecki. W tej najliczniej obsadzonej kategorii (około 20 zawodników) wystąpił także Grzegorz Kordek. Awansował do finału, w którym zajął 7. miejsce. Ostatni ze szczytnian, Konrad Wróblewski (kadeci) uplasował się na 4. pozycji. Do podium zabrakło mu jedynie punktu. Jest to najbardziej udany z dotychczasowych występów tego zawodnika.

W mistrzostwach zaprezentowali się również karatecy z filii SKKK w Ostródzie. Najlepiej wypadł Szymon Zawodny, który w kategorii dzieci (do lat 10) wywalczył 2. miejsce. Warto dodać, że podczas gdańskiej imprezy sędziowski debiut zaliczył Artur Małż, były mieszkaniec Szczytna, obecnie instruktor w Ostródzie.

W klasyfikacji drużynowej SKKK znalazł się na 3. pozycji, ustępując klubom z Solca Kujawskiego i Chełmna.