W IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Judo, będącej jednocześnie Mistrzostwami Polski w kategorii juniorek i juniorów młodszych Krzysztof Woźniak, 15-letni reprezentant Pol.KS-u zdobył brązowy medal.

Dwie nadzieje olimpijskie

Zawody odbyły się 24-27 kwietnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Udział wzięło 360 zawodniczek i zawodników z 60 klubów, którzy uprzednio przeszli przez sito eliminacji strefowych. Impreza miała bardzo uroczystą oprawę i stała na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

W reprezentacji województwa warmińsko-mazurskiego wystąpiło dwóch juniorów Policyjnego Klubu Sportowego ze Szczytna: Malwina Dunaj oraz Krzysztof Woźniak. Krzysztof powtórzył swój ubiegłoroczny wynik, zdobywając w wadze + 90 kg również i tym razem brązowy medal. W eliminacjach pierwszą walkę wygrał przed czasem z Danielem Cichoniem z Gwardii Bielsko-Biała, wykonując efektowny rzut, w drugim pojedynku w ten sam sposób uległ Michałowi Kobuzowi z AZS UW Warszawa. W repasażach kolejno pokonał przez założenie trzymania Piotra Wójcika z AZS AWF Warszawa oraz Krzysztofa Warychowicza z UKS Bushido-Morus Szczecin. W walce o medal brązowy wygrał wysoko na punkty z Jakubem Chebdą z UKS "Kata" Pruszków.

O krok od zdobycia medalu była debiutantka w Mistrzostwach Polski Malwina Dunaj, która w kategorii 70 kg uplasowała się na wysokim czwartym miejscu. Eliminacje rozpoczęła od zwycięstwa przez duszenie z Katarzyną Nachman z Gwardii Bielsko-Biała, w następnej walce uległa Paulinie Krupa z UMKS Ostrowiec Świętokrzyski. W repasażach kolejno pokonała przez rzut Annę Knotko z MKS "Juvenia" Wrocław oraz Monikę Rozmus z "Olimpii" Poznań. W walce o medal brązowy została pokonana przez Kornelię Krętanin z "Hetmana" Białystok.

Był to kolejny udany występ dwójki zawodników ze Szczytna. Trenerzy kadry narodowej juniorów i juniorek młodszych docenili klasę naszych zawodników, powołując ich do reprezentacji kraju na Turniej Nadziei Olimpijskich, który zostanie rozegrany w dniach 24-25 maja w Szczyrku. Trenerami zawodników są Michał i Tadeusz Dymerscy.